O mnie

Kilka słow o mnie...

Odkąd pamiętam chciałam pracować z dziećmi. W dzieciństwie jeszcze nie do końca wiedziałam jak sprawić, by to marzenie stało się rzeczywistością. Jednego jednak byłam pewna – moje zawodowe życie będzie się skupiało wokół dzieci. Moja przygoda w pracy z dziećmi i młodzieżą zaczęła się kilkanaście lat temu, kiedy rozpoczęłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Opolskim. Reszta poszła jak efekt domina. Ukończyłam studia z psychologii klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z neurorehabilitacji w edukacji i terapii na Politechnice Opolskiej. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży. Nieustannie pogłębiam wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach, aby udoskonalać swój warsztat pracy. Dzielę się również zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem prowadząc praktyczne szkolenia z zakresu psychologii dzieci i młodzieży.

Gdy dostałam swoją pierwszą pracę utwierdziłam się w tym, że jestem na odpowiednim miejscu i podjęłam dobrą decyzję. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując na oddziałach dziecięcych w opolskich szpitalach, w szkołach, w poradni dla dzieci z wadą słuchu i mowy oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego i Seksuologii Senso w Opolu. Jestem również wykładowcą w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

 

Wiele czasu w moim życiu zawodowym musiało minąć zanim zdecydowałam się otworzyć własny gabinet. Odkładałam tę decyzję, bo ciągle odnosiłam wrażenie, że za mało wiem, mimo nieustannego pogłębiania swojej wiedzy z zakresu psychologii. Oczywiście, jak się domyślacie, od tamtego czasu nic w tym temacie się nie zmieniło. Jednak musiałam do tego dojrzeć. Z perspektywy czasu wiem, iż to była jedyna, słuszna decyzja. Jestem szczęśliwa, że wykonałam ten krok, ponieważ praca ta daje mi wiele radości i satysfakcji.

Kim dla mnie jest psycholog dziecięcy?

To osoba która wspiera, pomaga odnaleźć ukryty potencjał oraz zasoby, które posiadają rodzice i dziecko, aby udało im się rozwiązać dany problem oraz zmniejszyć ryzyko pojawienia się kolejnych trudności w przyszłości.

Wierzę, że kiedy rodzice i dzieci nabędą odpowiednią wiedzę i zmodyfikują sposób, w jaki postrzegają pojawiające się trudności, zaczną czuć się lepiej i będą dokonywać zdrowszych wyborów, które przełożą się na poprawę jakości ich życia.

Pracuję z dziećmi wykazującymi problemy emocjonalne, lękowe, posiadającymi niską samoocenę, z dysharmoniami rozwojowymi. Wspieram dzieci i ich rodziny w trudnych sytuacjach życiowych (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby itp.). Rodzicom pomagam zwiększać ich kompetencje wychowawcze oraz udzielam konsultacji związanych z rozwojem ich dziecka. 

Jeśli potrzebujesz mojego wsparcia to zadzwoń, a ja zrobię, co w mojej mocy, by pomóc Twojemu dziecku, Twojej rodzinie i Tobie!